25 %

Siber Kıyamet


Ukrayna’da yüzbinlerce insanın elektriksiz kalmasına, İngiltere’de beş hastaneden birinin hizmet veremez hâle gelmesine, uçakların pilotların kontrolünden çıkmasına, gemilerin kendilerini karada bulmalarına, dünya genelinde 850 milyon dolar kayba neden olan siber saldırılar.

Türkiye’de ve dünyada çok önemli kamu ve özel kuruluşlara siber güvenlik danışmanlığı yapan Alper Başaran son saldırılarda yaklaşan siber kıyametin ipuçlarını sunuyor.

İnternetin günlük hayatı kolaylaştıran yönünün ötesinde süregelen bir savaş var. Her gün ortalama 40 milyar siber saldırının devletleri, şirketleri ve bizleri hedef aldığı bir savaş!… Alper Başaran, bilgi güvenliği konusunda 10 yılı aşkın süredir çalışmakta; şirketlerin ve kamu kurumlarının yanında, cephede bu savaşı yürüten bir isim. Kamu kurumlarına ve özel sektör kuruluşlarına sızma testi ve siber güvenlik danışmanlığı hizmetleri sunuyor. Bunun yanında, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarına, bilgi güvenliği alanında farkındalığı artırmak amacıyla, ücretsiz eğitimler ve seminerler veriyor.

Siber Savaş Cephesinden Notlar isimli kitabın yazarıdır.

Kategoriler:
Paylaş:

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Siber Kıyamet” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Yazar

Dil

Baskı Tarihi

Ekim, 2017

Baskı Sayısı

1. Basım

Sayfa Sayısı

90

Yayınevi

ISBN

978-605-9366-17-5

Barkod

9786059366175