25 %

İş Adamı


Oyunumuzun başkahramanı zenginler zengini Aydın Tuna, ülkenin en başarılı iş adamlarından biridir. Onun yaşamı “para ve güç” üzerine kuruludur. Bir gün iyileşmez bir hastalığa yakalandığını öğrenene kadar… Yakup Almelek, kurgusunda o bildik ikilemi güncel bir şekilde yeniden oluşturuyor, “sağlık olmadığında para ve güç ne işe yarar?” çaresizliğinde bunu fark eden Aydın Tuna, kendine özgü yaklaşımıyla yaşamını baştan düzenliyor.

Kendini yeniden ve eski hatalarından arınmış bir şekilde var etme çabasıyla sağlık arayışını birleştiriyor. O güne kadar görmediği küçük şeylerin yaşamında birdenbire anlam kazanması ve geçmişe yönelik bir hesaplaşma duygusu, onu İtalya’nın Sicilya adasına sürüklüyor, burada kendisini hiçbir servetin ve bilginin veremediği mutluluğun, sağlığın ve aşkın, küçücük bir köydeki mütevazı pansiyonda beklediğini bilmeden…

Neredeyse iktidar sembolü hâline gelmiş, her şeye muktedir olduğunu zannettiği eski yaşamında kalmadığı, o çemberi “insanca” bir yönelişle kırdığı için emellerinin üzerinde bir noktaya ulaşıyor.

Kategoriler:
Paylaş:

Henüz inceleme yapılmadı.

“İş Adamı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Yazar

Dil

Baskı Tarihi

Nisan, 2010

Baskı Sayısı

2. Basım

Sayfa Sayısı

204

Yayınevi

ISBN

978-975-0164-90-3

Barkod

9789750164903