25 %

Bangkok Güzeli…Bazen merak ediyorum, acaba talihsizliğim doğuştan mı; hayatım benim kaderim mi? Böyle olmaması için Buda’ya dua ediyorum. Yaşantım, günlerce bir kaplandan kaçan ve sonuçta, timsah tarafından yutulan, bir taşra kızınınkine benziyor. Benimkisi durmadan kötüye giden ve ufukta sonu görünmeyen bir hikâye.
Anlamışsınızdır, ben bir fahişeyim, gerçi benim gibi kadınlara bar kızı demeyi tercih ediyorlar. Sanırım, batılılar bu terimi daha kolay kabul edebiliyorlar. Benim gibi bir kız için ise, hiç fark etmiyor.
Beni 2.000 bahta (yaklaşık 60 Amerikan doları) satın alabilirsiniz. Karşılığında, benden istenilen hemen her şeyi yaparım, ama müşterilerle öpüşmem; bazı şeyler yabancılarla yapılamayacak kadar özeldir!
Öpüşmek insanın karısı ya da kız arkadaşıyla olur; seksse benim gibi Taylandlı kızlarla!…

Bangkok Güzeli, Tayland’da fahişelik yaparak geçen bir hayata dair canlı, güçlü ve dokunaklı bir yaşam öyküsüdür. Fakir ve eğitimsiz bir kız olan Bua Boonmee, kötü muamele gördüğü evliliğinden kaçar, ancak Patpong’un barlarına düşer. Orada Bangkok’un kötü şöhretli genelev bölgesinde, ailesine bakmak için fahişelik yapmaya razı olur.
Bua’nın hikâyesi, kötü muamele ve fakirlik karşısında gösterdiği direnci ve cesareti anlatıyor. İtirafları, fahişeliğe bakış açınızı sonsuza dek değiştirecek nitelikte…

Kategoriler:
Paylaş:

Henüz inceleme yapılmadı.

“Bangkok Güzeli” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Yazar

,

Çeviren

Dil

Baskı Tarihi

Ekim, 2008

Baskı Sayısı

1. Basım

Sayfa Sayısı

202

Yayınevi

ISBN

978-9944-0709-3-5

Barkod

9789944070935