25 %

yapabilirim!


Cy Edmondson, 1990 yılında bilinmeyen bir virüs tanısıyla komaya girdi ve tekrar gözlerini açtı­ğında kendisine yaşamını engelli olarak sürdürmek zorunda kaldığı söylendi. Bu durumun kendi­sine yüklediği zorluklarla mücadele etti; hemşiresi ile kurduğu duygusal ilişkiyi evliliğe dönüştürdüler. 1994’te evlendiklerinde kendilerine çocuk sahibi olmalarının imkânsız olduğu söylendi… 1995’te oğul­ları Josh dünyaya geldi.
2000 yılının Kasım ayında Cy durumunun zorluklarına tekrar meydan okuyarak, bir grup dağcıyla birlikte Güney Afrika’daki Drakensberg sıradağlarının kuzeyindeki en yüksek zirve olan Sentinel’e tır­mandı. Böylece yapabilirim! diyerek başladığı büyük bir engeli aşarak, yaşadığımız hayatta karşımıza çıkan ve gözümüze aşılması imkânsız dağlar gibi gözüken pek çok zorluğun aşılabileceğini bir kez daha kanıtladı.
Cy Edmondson’un anlattıkları, mücadelesi sadece bir engel­linin yaşadıkları olarak anlaşılmamalı­dır; hepimizin hayatları­mızda bir şekilde sürekli olarak içeri­sinde bulunduğu­muz nok­talardır, ka­rar an­larıdır, asla kopamayacağımız mücadelemizin ana temasıdır… Onun engelli olarak yaşamını sür­dürme zo­runluluğu ve sonra­sında hayata karşı almış olduğu tavır, hepimi­zin içerisinde yer al­dığı bu durumu daha belirgin hale getirmek­tedir sadece. Bir başka deyişle, Cy bu kita­bında hepimize ses­leni­yor; temel olarak ken­dine güvenin, cesaretin ve azmin hayat mücadelesinde ne kadar önemli bir rolü olduğunun altını çizi­yor… ve en önemlisi ise bu düşündüklerini kendi yaşam pratiğinde ispatlıyor. Pes etmi­yor, hayata tutunuyor ve bu ka­rarları sayesinde yaşadıklarını ya­pabilirim! şiarına damıtıp bizlerle paylaşıyor.
Cy’ın herkesi hayrete düşüren yaşam hikâyesini konu alan yapabilirim! Kısa sürede binlerce okura ulaştı. Cy Edmondson Güney Afrika’da halen birçok okulda seminerler vermekte ve önemli şirketlere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Kategoriler:
Paylaş:

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“yapabilirim!” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Yazar

Çeviren

Dil

Baskı Tarihi

Mart, 2009

Baskı Sayısı

1. Basım

Sayfa Sayısı

56

Yayınevi

ISBN

978-605-4092-11-6

Barkod

9786054092116